Thu26042018

SON Güncelleme05:00:40 PM GMT

Çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi: 20 Bin Çocuğa Ulaştı

  • PDF

disBakırköy Belediyesi tarafından Osmaniye Mahallesi'nde kurulan Osmaniye Ağız ve Diş Sağlığı merkezi, toplumumuzun en önemli sağlık sorunlarından biri olan diş konusunda teşhis, tedavi ve eğitici çalışmalarına devam ediyor.

Bakırköy'de yaşayan 4-14 yaş grubu arasındaki tüm kreş, anasınıfı ve ilköğretim okulu öğrencileri belediyeye ait otobüslerle, öğretmenler ve sağlık personelleri gözetiminde okullarından alınarak Osmaniye Ağız ve Diş Sağlığı Merkezine getiriliyor. Burada çocuklara uzman eğitmenler tarafından ağız-diş bakımı ,beslenme ve hijyen konularında eğitim veriliyor. Eğitimin ardından uzman diş hekimleri tarafından muayeneleri yapılıyor. Tedavisine ihtiyaç duyulan çocuklar için restorasyon, konservatif diş tedavisi, kök kanal tedavisi,koruyucu uygulama, flor uygulaması, simantasyon, diş taşı temizliği ve diş çekimi hizmetlerinin tamamı birinci sınıf aletlerle ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Bakırköy Belediye Başkanı Ateş Ünal Erzen : " Bu sistemle şimdiye kadar ilçemizde yaşayan 20 bin civarında çocuğun diş sağlığı taraması yapıldı ve gerekli eğitimler verildi. Sağlıklı bir toplum ve sağlıklı bir gelecek için bundan sonra da çalışmalarımızı sürdüreceğiz" dedi. Bu süreçte engelli çocukların da unutulmadığını ekleyen Erzen, Diş Sağlığı merkezinde engelliler için özel rampa ve asansörlerin de bulunduğunu ekledi.

This content has been locked. You can no longer post any comment.